Фітнес для мозку



Головоломки - іграшки на всі часи. До появи комп'ютерних і бурхливого розвитку настільних ігор, одним з основних розваг для більшості людей були головоломки. У наш час теж дуже багато людей захоплюються ними. Вони улюблені не тільки дітьми, а й дорослими.
Гра допомагає розвивати логічне мисленн я, геометричну інтуїцію. Це спосіб відволікання від повсякденних проблем і направлений на розвиток різних розумових процесів - зіставлення, узагальнення, встановлення послідовності, визначення відносин «ціле» - «частина». Всі ці вміння необхідні майбутнім математикам.
Увага!
Відповіді до завдань цієї сторінки занесіть до форми, що знаходиться в кінці сторінки і натисніть "Відправити". Відповіді можна відправляти до 7.00 25.09.2018. За кожну правильну відповідь отримаєте 1 бал. Загалом кількість балів на цій сторінці становить 7.
Завдання №1.
Поява однієї відомої китайської головоломки пов'язана з такою легендою
Майже дві з половиною тисячі років тому у немолодого імператора Китаю народився довгоочікуваний син і спадкоємець. Йшли роки. Хлопчик ріс здоровим і кмітливим не по літах. Одне турбувало старого імператора: його син, майбутній володар величезної країни, не хотів вчитися. Хлопчику доставляло більше задоволення цілий день бавитися іграшками. Імператор закликав до себе трьох мудреців, один з яких був відомий як математик, інший прославився як художник, а третій був знаменитим філософом, і звелів, щоб вони придумали гру, бавлячись якою, його син збагнув би початки математики, навчився дивитися на навколишній світ пильними очима художника , став би терплячим, як справжній філософ, і зрозумів би, що часто складні речі складаються з простих речей. От тоді три мудреця і придумали цю головоломку
У книзі Л. Керола "Модна китайська головоломка" написано, що це також була улюблена гра Наполеона Бонапарта, який, втративши трон, у вигнанні на Острові Святої Єлени проводив довгі години за цією забавою, "тренуючи своє терпіння і винахідливість".
Увага, запитання!
а) Як називалася головоломка, що придумали три мудреці? ( 1 бал) .
б) Під якою назвою вона відома сьогодні ? ( 1 бал)
в) Перечисліть усі по кількості геометричні фігури, з яких вона складається. (1 бал)
г) Опишіть правила гри головоломки (1 бал)
д) Знайдіть інтернет-сервіс, де можна онлайн складати цю головоломку та надішліть на нього посилання. (1 бал)
Завдання №2
Стародавні греки займалися геометрією, не тільки вимірюючи земельні ділянки та відстані до кораблів в морі. Вони любили геометричні ігри.
У одній з цих ігор треба було з 14 частин квадрата складати різні фігури. Ця головоломка вимагає великого терпіння. Адже вона набагато складніша за гру , про яку йдеться мова в першому завданні. Недарма її назва перекладається як "що приводить в лють"".
Увага. запитання!
а) Як називається головоломка. про яку йдеться мова.) (1 бал)
Підказка: Просканувавши даний QR код , отримаєте зображення цієї гри.

б) Якого давньогрецького винахідника і математика вважають творцем цієї гри? (1 бал)
Підказкою є дана картинка
